Ezek a legjobb közép-európai egyetemek QS legfrissebb rangsora szerint
Mutatjuk a térség legkiválóbb felsőoktatási intézményeit.
Mutatjuk a térség legkiválóbb felsőoktatási intézményeit.
Ezzel szinte teljesen kivonul Magyarországról az amerikai intézmény. Csak néhány kutatóintézet marad Budapesten.
Az orosz igazságügyi minisztérium kifogásolja az egyetem oktatási programjait, amiknek szerinte Oroszország lejáratása a célja.
Az 1994-ben alapított, a sorosi nyílt társadalom eszményét képviselő kitüntetést hat nőnek adták, akik az afgán nők küzdelmében kiemelkedő szerepet töltenek be.
Szó lesz például arról, hogyan működhetnek demokratikusabban a pártok, lojálisnak kell-e lennie az állami szakértőknek és van-e ideológiája a bitcoinnak.
Több online kurzus után a budapesti székhelyükön szerveznek téli egyetemet.
A Közép-Európai Egyetem (CEU) belvárosi könyvtárát már külsősök is látogathatják, ha egyetemisták vagytok, ide is érdemes beiratkozni.
Alig három éve nyitotta meg bécsi campusát a CEU, ám egy nemzetközi rangsor szerint már most Ausztria harmadik legjobb egyeteme.
Kelet- és közép-európai egyetemek támogatják a háború elől menekülő hallgatókat, oktatókat és kutatókat. Van, ahol jogi tanácsadást biztosítanak, máshol pénzzel segítenek.
Itt maradt-e a CEU, ha itt vannak az épületei, és még konferenciákat is tartanak bennük?
A CEU tantermeiben tanulhatnak a Freeszfe Egyesület hallgatói, az egyetem emellett kollégiumi szobákat és próbatermet is biztosít nekik. Másképp nem tudnák elkezdeni „első, szabad tanévüket”.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
A Közép-Európai Egyetem is megszólalt, miután az Európai Bíróság tegnap jogsértőnek ítélte a lex CEU-t.
Az egyetem ígéretéhez híven az idén megkezdődött az oktatás a Közép-európai Egyetem új, bécsi campusán, jövő szeptemberben pedig már ott kezdik a tanévet az elsőévesek. A budapesti képzés sorsa egyre kérdésesebb - a Müncheni Műszaki Egyetemmel való együttműködést a német intézmény szerint a magyar kormány akadályozza.
A következő tanévet már Bécsben kezdik majd a CEU-ra újonnan felvett hallgatók, de magyar diplomát is kaphatnak, ha a kreditek egy részét Budapesten végzik el. Az egyik oktató szerint kérdés, hogy az osztrák főváros árait meg tudják-e fizetni azok, akiket eddig a CEU Budapestre vonzott - írja riportjában az Index.hu.
A budapesti oktatás megmentését célozta volna a CEU és a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) tavasszal kötött megállapodása. A TUM álláspontja viszont az, hogy amíg a magyar kormány nem garantálja azt, hogy a CEU-s diákok amerikai diplomát fognak kapni, nem lesz jelentősebb előrelépés - írja a 24.hu egy német lap cikke alapján.
Hétfőn kezdődött meg az oktatás az első hallgatóknak a Közép-európai Egyetem (CEU) bécsi kampuszán - olvasói fotók az új épületről.
Osztrák magánegyetemként akkreditálták a CEU-t Közép-európai Egyetem Magánegyetem néven – közölte az intézmény szombaton.
Kiválasztották az első tizenhét "európai egyetemet" huszonnégy uniós tagország több mint száz felsőoktatási intézményének bevonásával; a kezdeményezés célja a mobilitás növelése, a minőség javítása és a versenyképesség fokozása - jelentették be szerdán Brüsszelben.
Jogi garanciákat várnak a kormánytól, hogy a CEU amerikai és európai diplomákat kiadó szabad intézményként Budapesten maradhat. A bécsi campust mindenképpen megnyitják – közölte az egyetem a Népszavával.